недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 66
home Вести

Демировски јавно му се заблагодари на Чулев

Демировски јавно му се заблагодари на Чулев

Случајот со лицето кое ги навредуваше Ромите и муслиманите е пријавен во МВР и против истиот ќе биде поднесена кривична пријава. Благодарност за министерот Наќе Чулев кој покажува дека за него Ромите се еднакви граѓани во нашата држава и секој кој ги крши законите, односно јавно ги навредува и омаловажува Ромите ќе биде соодветно санкциониран.

Со почит Претседател на Народна Партија на Ромите Геге Демировски

Јас сум кажал Глава ке дадам Ромите нема да ги предадам

Најнови вести