вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

Демант од СДСМ

Демант од СДСМ

СДСМ ја демантира веста објавена на нашиот портал под наслов „Сања Лукаревска со службено возило на УЈП на партиски настан“ објавен на 02.10.2021.

-На фотографијата која е објавена во веста јасно се гледа автомобил на СДСМ. И Сања Лукаревска и сите функционери на СДСМ своите партиски агенди ги вршат исклучиво со возила на партијата, сопствени или позајмени и со сопствени возила, без да го злоупотребуваат возилата од институциите во кои работат, велат од СДСМ.

Коронавирус