недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 83
home Вести

Делегација предводена од Мицкоски утре на одбележување на Илинден во Ташмаруниште

Делегација предводена од Мицкоски утре на одбележување на Илинден во Ташмаруниште

Делегација предводена од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утре ќе присуствува на одбележување на празникот 2-ри Август, Илинден во село Ташмаруниште, Струга.

Во 10:40 часот ќе биде пристигнувањето во село Ташмаруниште, при што ќе положи свежо цвеќе на спомен обележјето на Двата Илиндена. Притоа ќе ја посети и црквата Св. Архангел Михаил.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе има свое обраќање.

Коронавирус