сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 62
home Вести

Делегација од Виетнамскиот парламент во посета на Собранието

Делегација од Виетнамскиот парламент во посета на Собранието

Делегација од Националното собрание на Социјалистичка Република Витенам, предводена од потпретседателот Оунг Чу Луу, престојува во посета на Собранието на Република Македонија.

За време на посетата, делегацијата ќе се сретне со попретседателот на Собранието Весел Мемеди,  претседателот на Комисијата за надворешна политика  Антонио Милошоски и претседателот на Законодавно-правната комисија Соња Мираковска.

МИА

Најнови вести