среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 115
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Делегација од Светската организација на Роми на посета во Собранието на РМ

Делегација од Светската организација на Роми на посета во Собранието на РМ

Делегација од Светската организација на Ромите денеска е во посета на Македонија.

Собранието на Република Македонија најавува средби на делегацијата со спикерот Талат Џафери и со пратеникот Амди Бајрам.

Коронавирус