понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 160
home Вести

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп положи свежо цвеќе на споменикот во чест на загинатите војници кај Карпалак

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп положи свежо цвеќе на споменикот во чест на загинатите војници кај Карпалак

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп на одбележувањето на 19 годишнината од Карпалак.

Делегација од ВМРО-ДПМНЕ на чело со пратениците Петар Ристески и Ане Лашкоска денеска положија цвеќе пред споменикот во чест на трагично загинатите војници на Карпалак во 2001-та година.

Инаку на одбележување на денешниот ден денеска од ВМРО-ДПМНЕ положија цвеќе и на самото место каде што се случи трагедијата кај местото Карпалак.

Најнови вести