сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 132
home Вести

Делегација на ОК Ѓорче Петров положи цвеќе на патронот на општината

Делегација на ОК Ѓорче Петров положи цвеќе на патронот на општината

Делегација на ОК Ѓорче Петров положи цвеќе на споменикот на патронот на нашата општина, големиот деец на ВМРО и борец за независна, суверена и автономна Република Македонија, по повод денот на општината.

Ѓорче Петров е еден од најистакнатите борци за Македонската државност и пример за национална борба кон кој треба да се стремиме.

Да живее Република Македонија. Објави на својот Фејсбук профил, Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ.

 

Најнови вести

Локални избори 2021