вторник, 4. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

ДЕЛ ОД СКОПСКИТЕ ОПШТИНИ ПОД ВОДА- додека власта ветува брда и долини, во Кисела Вода канализација тече по булеварите (ФОТО)

ДЕЛ ОД СКОПСКИТЕ ОПШТИНИ ПОД ВОДА- додека власта ветува брда и долини, во Кисела Вода канализација тече по булеварите (ФОТО)

Невремето кое го зафати Скопје во овие моменти носи се пред себе.

Дождот веќе направи проблеми во дел од скопските општини, а според информациите на КУРИР во Кисела Вода по улиците се враќа атмосферската канализација.

Во моментов поради водата отежнато е движењето пешки и со кола во населбата Припор.

Инаку дождот направи и големи проблеми во повеќе скопски населби поради дождот кој се уште врне во главниот град.

Коронавирус