петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 179
home Вести

Дел од Скопје без струја поради невремето

Дел од Скопје без струја поради невремето

Невремето што го зафати Скопје резултираше со испад во високонапонската мрежа. Поради тоа, корисниците на дел од центарот на градот останаа без електрична енергија, информираат од ЕВН Македонија.

Нагласуваат дека екипите на Електродистрибуција се на терен со цел брзо да интервенираат, а корисниците се префрлуваат на алтернативни напојни точки. (МИА)

 

Најнови вести

Коронавирус