четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 155
home Вести

Дел од Општина Аеродром денеска без вода

Дел од Општина Аеродром денеска без вода

Без вода денеска од 10 часот ќе останат дел од корисниците лоцирани на улицата „Горно Лисиче“ во Општина Аеродром.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради изведување водоводен приклучок на улицата „Горно Лисиче“ 190 и дефект во шахта на улицата „Горно Лисиче“ без број ( Кен Панел).

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до завршување со активностите. (МИА)

Коронавирус