четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 157
home Вести

Дел од Центар утре без вода

Дел од Центар утре без вода

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ известуваат дека утре, поради изведување приклучок на водоводна мрежа на улицата „Дебарца“ број 38,  во Центар, прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од улиците „.Дебарца“, „Мирослав Крлежа“ и „.Антонио Грубишиќ“.

Прекинот ќе биде од 10.30 часот до завршување .

Коронавирус