сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

Дејствијата од 2001 се далеку зад нас, порача Шекеринска за фотографијата со УЧК

Дејствијата од 2001 се далеку зад нас, порача Шекеринска за фотографијата со УЧК

Јавноста е бесна откако минситерската за одбрана и вицепремиерка Радмила Шекеринска позираше пред амблемите на УЧК и албанското знаме.

Наместо да реагира што во канцеларијата на градоначалникот на Кичево, Фатмир Дехари, каде што е направена сликана, нема истакната македонско знаме, туку терористички симболи, преку „Фејсбук“ статус Шекеринска за фотографијата порача:

Дејствијата од 2001 се далеку зад нас. Нашето општество ја надмина воената криза на демократски и траен начин, за што сведочиме денес, 19 години подоцна, кога сме членка на НАТО.
Во 2020 година најважно е дали политичарите им служат на граѓаните. Иконографиите не се репер за добро управување, служењето на граѓаните е репер.

Парламентарни избори 2020