вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Вести

ДЕЈАН ДОСТОЈНО ПРЕЧЕКАН ВО СКОПЈЕ: Погледнете како изгледаше победничкото возење во панорамски автобус

ДЕЈАН ДОСТОЈНО ПРЕЧЕКАН ВО СКОПЈЕ: Погледнете како изгледаше победничкото возење во панорамски автобус

Се вејат македонски знамиња и се извикува неговото име. Нашето златно момче Дејан кој освои сребро на Олимпијадата се вози низ Скопје во панирамски автобус.

Граѓаните го поздравуваат свиркајќи од автомобилите и извикувајќи го неговото име.

Можете да видите како изгледаше тоа во видеото на МИА

Коронавирус