понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Дедовци фатени во незаконит риболов

Дедовци фатени во незаконит риболов

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „незаконот риболов“, ОВР Дебар поднесе кривична пријава против С.К.(70) од Скопје и И.Ц.(67) од Дебар.

Пријавените, на 25.06.2020 биле затекнати во незаконит риболов во водите на Дебарското Езеро.

При преглед во гумен чамец што го користеле, полициските службеници пронашле и одзеле рибарски мрежи во должина од 10 метри и риба.

Коронавирус