понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 50
home Вести

Дедо од Тетово се обидел да гаси пожар, со повреди е пренесен во болница

Дедо од Тетово се обидел да гаси пожар, со повреди е пренесен во болница

На 29.04.2020 во 09:45 часот во СВР Тетово било пријавено дека при експлозија на плинска боца, настанал пожар во куќата на 74-годишниот М.Х., на ул.„146“ во Тетово.

М.Х., обидувајќи се самиот да го изгасне пожарот, се здобил со повреди на лицето и рацете, по што бил префрлен во Клиничка болница Тетово.

Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица пожарот бил целосно изгаснат, а увид извршила екипа од СВР Тетово.

ЕУРО 2020

Македонија