понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 154
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Дебакл пред Собрание: Ништо од масовноста, со Заев ќе мapшираат сите тројца (ФОТО)

Дебакл пред Собрание: Ништо од масовноста, со Заев ќе мapшираат сите тројца (ФОТО)

Во моментов власта на СДСМ доживува вистински дебакл на „маршот за правдата“.

Според најавеното „протестантите“ се собираат во 18 часот пред Собранието и ќе се упатат кон кривичниот суд, но во моментов пред Собранието има мал број на поддржувачи и бројки кои не соодветствуваат со најавите за масовноста и она што партиското раководство го бараше од општинските организации.

Коронавирус