четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 110
home Вести

Дебакл на власта и во Гази Баба, народот е против промена на името

Дебакл на власта и во Гази Баба, народот е против промена на името

Власта и Зоран заев доживејаа уште еден дебакл, овој пат во скопска Гази Баба. Народот јасно им порача дека е против промена на името.

Граѓаните не сакаат да ги слушнат говорите на Зоран Заев и на неговите сопартијци кои се обидуваат да ги натераат да поддржат промена на уставното име.

Како и изминатиов период, така и денес во Гази Баба, социјалдемократите ја примија пораката од народот дека нема да бидат оддржани ваквите нивни политики.

Слаба поддршка од граѓаните за власта претходно имаше и во Делчево, Кочани, Охрид, Битола…

Коронавирус