среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 133
home Вести

Дебакл на своето избирачко место- Петар Богојески не го гласале ниту соседите, освоил само три гласови (ФОТО)

Дебакл на своето избирачко место- Петар Богојески не го гласале ниту соседите, освоил само три гласови (ФОТО)

Петар Богојески од Македонски концепт на изборите кои се одржаа на 15 јули во своето избирачко место во Изборната единица 1 освоил само три гласови.

Според резултатите достапни во електронска форма во Изборната единица 1 членот на Македонски концепт освоил само три гласа што е повеќе од смешно за човек кој за време на изборната кампања изјавуваше неповторлив успех и изборни резултати.

По овој дебакл на социјалните мрежи се појавија и саркастични коментари дека ниту соседите не го гласале Богојески.

Инаку во 2018 година додека беше започната фазата за промена на името Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан откри дека Петар Богојески гласал на Референдумот за промена на името Република Македонија.

Коронавирус