среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Вести

Даути најавува дека ќе бара одговорност од првиот човек на Судски совет

Даути најавува дека ќе бара одговорност од првиот човек на Судски совет

Адвокатот Мерџан Даути во изјава за ТВ 24 најавува дека ќе бара одговорност од првиот човек на Судски совет, кој не закажува итна седница за да констатира дека и истекол 4 годишниот мандат на поротничката.

Даути беше ангажиран кон крајот на процесот од градежната инспекторка Елисавета Најдовска, која е обвинета во ТНТ. Тој вели дека не се откажува од барањето се да му биде преведено на албански јазик.

Најнови вести

Локални избори 2021