вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Даути до Бектеши: Владините мерки не значат ништо, тие се само шминка

Даути до Бектеши: Владините мерки не значат ништо, тие се само шминка

Во емисијата „Топ Тема“ гостуваше Џемаил Даути од Стопанска комора на северозападна Македонија.

Тој на министерот за економија, Крешник Бектеши, му посочи дека мерките на Влада не значат ништо и дека тие се како да се покаже демек работи нешто.

-Прво она што нé загрижува како комора е дека овие мерки е како да се направи нешто, да се покаже дека се прави, нека ми извини министерот, нагласи Даути.

Даути додаде дека штетата предизвикана од вирусот по 6 месеци или до година дена ќе се согледа.

-Во моментот е битно да се овозможи минимални услови нешто да функционира. Таму каде што може да функционира, рече тој.

Коронавирус