вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 99
home Вести

Даскаловски: Оваа влада има катастрофални резултати по сите параметри и треба час поскоро да си оди

Даскаловски: Оваа влада има катастрофални резултати по сите параметри и треба час поскоро да си оди

Професорот и аналитичар Жидас Даскаловски на својот Фејсбук профил објави статус во врска со промената на името од страна на владата на СДСМ на чело со Зоран Заев.

Тој во својот статус пишува:

-Национален интерес на секоја држава е да ја зачува/зајакне: 1) сувереноста 2) безбедноста 3) економскиот прогрес 4) либералната демократија 5) внатрешната кохезија. Оваа влада има катастрофални резултати по сите параметри и треба час поскоро да си оди, пишува Даскаловски во својот статус.

Коронавирус