среда, 31. мај 2023. Вести денес: 49
home Вести

Даскаловски: Хунто северна, време е за оставка

Даскаловски: Хунто северна, време е за оставка

Синоќешната владина забава во 15 гради, која уште пред да започне се претвори во дебакл, го испровоцира професорот Жидас Даскаловски да побара оставка од СДСМ.

„Хунто северна време е за оставка. Нит економија опраивте, нит корупција докажавте, нит демократија воведовте, нит криминал и насилство и непотизам спречивте, само име продавате за нејасни ветувања за светла иднина. Имате медиуми, имате МАНУ, имате МВР и служби, имате странци што ве фалат, имате и кеш и закани ама немате народ. Оставка сега, напиша Даскаловски синоќа на Фејсбук.