понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 71
home Вести

Даштевски: Пристигнати 739 приговори, еве колку од нив се прифатени

Даштевски: Пристигнати 739 приговори, еве колку од нив се прифатени

До ДИК, како што информираше Даштевски, пристегнале 739 приговори.

Од нив 642 се прифатени, 45 одбиени и за 52 е констатирано дека се во избирачки список, гласачите кои ги поднеле.

Коронавирус