петок, 6. декември 2019. Вести денес: 87
home Вести

Даштевски: Повеќе од јасно е дека случајот на тепање на повредените Миле Јанакиески и Спиро Ристовски е наместен

Даштевски: Повеќе од јасно е дека случајот на тепање на повредените Миле Јанакиески и Спиро Ристовски е наместен

Повеќе од јасно е дека случајот на тепање на повредените Миле Јанакиески и Спиро Ристовски е наместен, ова денеска на својот Фејсбук профил го објавува аналитичарот Александар Даштевски.

-Само што во него никако не можел да учествува Христијан Мицкоски од причини што притворените лица ги распоредува во простории (ќелии) управата на институцијата, освен ако нема некаква ургенција од власта. Во конкретниот случај не е јасно како осудените лица за тероризам во Куманово кои треба да издржуваат казна во друга институција (КП Дом Идризово), а не во Шутка каде што биле осомничените лица кои се претепани, потенцира Даштевски.

Целиот статус прочитајте го во продолжение.