вторник, 3. август 2021. Вести денес: 169
home Вести

Дарко Костовски викендот го започна со планинарење со младите од Бутел

Дарко Костовски викендот го започна со планинарење со младите од Бутел

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска викендот го започна со планинарење со младите од Бутел.

-Викендот го започнавме со спортска активност планинарење со младите над манастирот “Св. Јован” во село Љубанци во преубавите предели на Скопска Црна Гора.
Тие се извор на енергија, просперитет, тие се нашата иднина! Од ветената изградба на Спортски Центар во Бутел, реконструкција на игралиштата во основните училишта, плоштад во населба Бутел 1, како и ветената реконструкција на коритото на реката Серава, тие добија само едно големо разочарување.
Успеавме малку да си спомнеме и за младите војводи на внатрешната македонска револуционерна борба.
Младите се кадар кој постојано се надоградува и едуцира. Доста им е од лаги и разочарувања и затоа тие ни ја даваат нивната поддршка за #ОбноваНаМакедонија!
#Заокружи14 ??, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Викендот го започнавме со спортска активност планинарење со младите над манастирот "Св. Јован" во село Љубанци во…

Gepostet von Дарко Костовски am Samstag, 27. Juni 2020

 

Коронавирус