недела, 9. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Дарко Костовски: Младите се нашата иднина!

Дарко Костовски: Младите се нашата иднина!

Дарко Костовски, кандидатот за пратеник од изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ,  им се обрати на младите во Бутел и им вети обнова на досегашната состојба.

Тој на својот Фејсбук профил објави:

– „Младите се нашата иднина! Енергични и позитивни, секогаш се расположени за разговор. Заедно со носителот на ИЕ 2, Владо Мисајловски, и кандидатот за пратеник Рашела Мизрахи бевме на кафе-дружба со младите од Бутел.

Со задоволство ги слушнавме нивните размислувања и ставови. Тие се свесни во каква положба се наоѓа Република Македонија моментално. Воедно, подготвени се да дадат максимален придонес за #обнова, бидејќи со тоа себеси ќе си обезбедат подобра иднина.

Токму младите ќе бидат носители на големата победа на ВМРО-ДПМНЕ“, напиша Костовски.

и

Коронавирус