вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 69
home Вести

Дамовски се огласи на Фејсбук: Правда, не амнестија

Дамовски се огласи на Фејсбук: Правда, не амнестија

Обвинетиот за настаните од 27 април во Собранието, режисерот Борис Дамовски кој беше еден од организаторите на „За заедничка Македонија“ се огласи на социјалните мрежи по денешниот говор на премиерот Зоран Заев.

-Правда, не амнестија, напиша Дамовски.

Ваквиот статус на Дамовски следува по говорот на Заев во законодавниот дом кој понуди амнестија за случувањата од 27 април, а во замена за гласање за договорот со Грција.