вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 27
home Вести

Дамовски: Нинџа се чуди на 2 отсто доверба во обвинителство, а јас му шУпотам “не се саклдисуј, не си ти крив

Дамовски: Нинџа се чуди на 2 отсто доверба во обвинителство, а јас му шУпотам “не се саклдисуј, не си ти крив

Режисерот Борис Дамовски од граѓанското здружение „За заедничка Македонија“ денеска на фејсбук го коментира сведочењето на Александар Василевски – Нинџа.

По денешното сведочење на Никола Василевски- Нинџа се поставува прашањето дали постои договор меѓу него и Обвинителката во случајот „27 април“, Вилма Рускоска. Нинџа пред десетина дена имал средба со Рускоска и според она што денеска го тврдеше во Судот, многу е веројатно дека е добро подготвен од страна на обвинителката што да говори за овој случај.

Нинџа се чуди на 2% доверба во обвинителство, а јас му шУпотам “не се саклдисуј, не си ти крив”, пишува Дамовски на Фејсбук.