вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 23
home Вести

Дамјан Манчевски се повлекува од политиката – Еве што ќе работи!

Дамјан Манчевски се повлекува од политиката – Еве што ќе работи!

Поранешниот министер за информатичко општество, Дамјан Манчевски преку својот Фејсбук профил најави дека ја напушта политиката и оти оди да работи во приватниот сектор.

Манчевски беше еден од најистакнатите членови на СДСМ а се споменуваше и за нов Генерален секретар на Владата и од тука зачудува што токму сега се повлекува од политичките води.

Тој вели дека ова е негова лична одлука и дека било време за нови предизвици.

Драги пријатели, почитувани граѓанки и граѓани,драги мои другарки и другари,Дозволете да Ве информирам дека донесов…

Gepostet von Damjan Manchevski am Dienstag, 13. Oktober 2020

Коронавирус