вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 69
home Вести

Дали власта се плаши од опозицијата и праќа луѓе да ги сликаат протестите

Дали власта се плаши од опозицијата и праќа луѓе да ги сликаат протестите

На денешниот протест кој го одржа ВМРО-ДПМНЕ од пред Министерството за правда од каде се почнуваше протестот и се изразуваше револт за неправдата во Македонија присутните забележаа лица на власта кои ги фотографираа граѓаните и ги снимаа.

Присутните со исвиркување изразија незадоволство и третман на овие лица директно од страна на власта.

На притисокот кој го прави СДСМ врз сите граѓани мора да му се стави крај, велат граѓаните.

Тие прашуваат и дали власта се плаши од опозицијата и праќа луѓе да ги сликаат протестите?

Коронавирус