вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Дали се кршат препораките на СЗО: Заеви и кога донираат сите мора да видат и дознаат (ФОТО)

Дали се кршат препораките на СЗО: Заеви и кога донираат сите мора да видат и дознаат (ФОТО)

Собир на повеќе лица надвор од препораките на СЗО како и на Владата е забележан денеска пред домот на Заеви во Струмица.

На видеото и фотографиите кои ги објави Инфомакс јасно се гледа дека граѓани се групираат пред домот на поранешниот премиер, а сегашен лидер на СДСМ Зоран Заев.

Причината за ова собирање било донациите кои претходно ги најави СДСМ и ги делело денеска во градот.

Ова сепак е надвор од сите препораки во моментов кои ги налагаат и Светската здравствена организација, Владата како и Министерството за здравство.

Коронавирус