понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 72
home Вести

Дали овој струмичанец ќе го наследи Венко Филипче ?!

Дали овој струмичанец ќе го наследи Венко Филипче ?!

Д-р Христијан Костов ќе го наследи Венко Филипче во Министерството за здравство откако пред еден час си поднесе оствака на функцијата, дознава Нетпресс.

Костов е од Струмица и е актуелен директор на ГОБ „8 Септември“. Како што пренесува НетПресс тој ќе биде предлог на СДСМ.

Коронавирус