петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 161
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лозово

home Вести

Дали Меркел го знае Заев дека покажува „лакти“ по дома?

Дали Меркел го знае Заев дека покажува „лакти“ по дома?

Премиерот Зоран Заев синоќа уште еднаш по кој знае кој па ја скандализираше македонската јавност, па со гестикулација на раката во стилот „мало сутра“ и се обрати на малубројната публика која го следеше, а ја навреди опозицијата и кандитката за градоначалник Данела Арсовска поддржана од ВМРО-ДПМНЕ.

Овој акт на Заев комуниколозите го оценуваат и како сексизам кон Арсовска, но прашањето кое сите го поставуваат е како премиерот ќе отиде во ЕУ и како ќе го објасни неговото однесување?

Денес Заев ќе има средба со канцеларката Меркел, а токму таа на почетокот на својата кариера била министер за жени и младина, и истата важи за голем поборник на правата на жените, но и личност со висок морал.

Дали Заев кога седнува со Меркел се срами од своите постапки, или се однесува како тоа да е друг Заев, останува да видиме.

Коронавирус