недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Дали ќе има решение за самоизолација на Заев, на министерот Хоџа, министерката за одбрана или ќе има само политика?

Дали ќе има решение за самоизолација на Заев, на министерот Хоџа, министерката за одбрана или ќе има само политика?

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва објави дека е позитивен на Ковид 19.

Спасовски вчера беше со премиерот Зоран Заев, генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски и Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на иста маса во затворена просторија на конгресот на СДСМ.

 

Денеска пак Спасовски беше заедно со Заев и дипломати и соработници како и со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа на акција за засадување на дрвја.

Најнови вести

Коронавирус