недела, 5. јули 2020. Вести денес: 96
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Дали била на партискиот состанок со Зекири пред три дена? Шекеринска дели флаери низ Битола, бара избори на 5 јули

Дали била на партискиот состанок со Зекири пред три дена? Шекеринска дели флаери низ Битола, бара избори на 5 јули

Денеска потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири објави дека е позитивен на Ковид 19, заедно со неговата сопруга и тримесечното бебе. Пред три дена тој беше на дебата со Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ, кој по ова е тестиран, а на почетокот на емисијата објави дека доаѓа од партиски состанок.

И наместо тоа да го крене на нозе цел СДСМ, Заев е во кафеана во Стар Дојран, Спасовски од Куманово бара избори на 5 јули под било какви услови, а Шекеринска тера пропаганда кампања во Битола.

За партискиот состанок молчат, а доаѓаат во директен контакт со луѓе.

Парламентарни избори 2020