вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

Дафина Стојаноска до Тодоров: Фали ме усто да не те раскинам, ах чудесни луѓе

Дафина Стојаноска до Тодоров: Фали ме усто да не те раскинам, ах чудесни луѓе

Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со поранешниот министер за здравство Никола Тодоров.

-▪Јас тебе “војводо”, ти мене “сердаре”.
Фали ме усто, да не те раскинам.
Ах, “чудесни” луѓе…, стои во нејзиниот пост на Фејбсук.

Коронавирус