понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 69
home Вести

Да се помолиме заедно за Пино: Во недела миса во Католичка црква, а погребан ќе биде во Италија

Да се помолиме заедно за Пино: Во недела миса во Католичка црква, а погребан ќе биде во Италија

Во недела, 07-ми јули во 18 часот во Католичката црква Капиштец ќе се одржи служба за момчето Пино кое беше убиено.

Неговата мајка Маја ги поканува сите кои сакаат да се помолат за нејзиното дете.

-Ги поканувам тие кои сакаат да се помолат за моето синче, да дојдете и заедно да се молиме за мојот Пино, напиша мајката.

По мисата, мајката на Пино ќе му подготви последно “збогум“ во Италија каде ќе биде испратен од своето блиско семејство и пријателите до неговиот вечен дом.

Поради крвничкото злосторство, од телото на Пино се останати само четири коски.

 

Коронавирус