среда, 22. март 2023. Вести денес: 53
home Вести

Да помогнеме Ирена повторно да застане на нозе и да им се радува на дечињата

-Ве замолувам бидете хумани и донирајте да застанам пак на нозе и да можам повторно да продолжам да одам и да си ги гледам моите деца, да бидат и тие среќни како останатите, напиша Ирена на својот фејсбук профил.
Да помогнеме Ирена повторно да застане на нозе и да им се радува на дечињата

Ирена Танчева која на 27-ми април 2017-та година имаше сообраќајна несреќа и беше правена операција на вратната кичма (5ти и 6ти пршлен) и сега е неподвижна.

Она што е најпозитивно од оваа несреќна ситуација е тоа што Ирена може да застане повторно на своите нозе, пресадувајќи и матични клетки во Русија во клиниката Неуровита.

-Ве замолувам бидете хумани и донирајте да застанам пак на нозе и да можам повторно да продолжам да одам и да си ги гледам моите деца, да бидат и тие среќни како останатите, напиша Ирена на својот фејсбук профил.

Ова е бројот на кој може да се донира за Ирена Танчева повторно да застане на нозе и да му се радува на животот!

143-500 (ВИП\ОНЕ)

loading...

Најнови вести