сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 34
home Вести

„Да го измиеме срамот на Филипче“, протест во 11 часот пред Министерство за здравство

„Да го измиеме срамот на Филипче“, протест во 11 часот пред Министерство за здравство

Пред Министерство за здравство, во организација на Градски Комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи протест под мотото „Да го измиеме срамот на Филипче“.

Протестот ќе се започне во 11 часот.

Најнови вести

Коронавирус