среда, 8. јули 2020. Вести денес: 259
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Вести

Да донираме од срце, да помогнеме Лидија да успее до крај

Да донираме од срце, да помогнеме Лидија да успее до крај

Лидија Ристевска боледува од прогресивна “мultiplex ѕcleroza“ која и предизвикува квадриплегија на сите четири екстремитети, како и тешкотии при голтање и дишење и многу останати тешки симптоми.

Сега се потребни средства за втората трансплатација со матични клетки.

Заедно со неа успеавме еднаш, ќе успееме пак да ја победиме и оваа битка.

Третманот со матични клетки и едномесечна рехабилитација лини 30.000 евра.

 

Парламентарни избори 2020