сабота, 14. декември 2019. Вести денес: 16
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски

home Вести

Да донираме и да помогнеме: Недостасуваат уште само 800 евра за лекувањето на Кристијан

Да донираме и да помогнеме: Недостасуваат уште само 800 евра за лекувањето на Кристијан

Кристијан Андреев е дете кое боледува од многу тежок облик на аутизам и епилепсија. Недостасуваат уште 800 евра за Кристијан за замине на лекување во Турција.

-Ајде да ја покажеме хуманата страна и да помогнеме да се соберат потребните средства. Да донираме за Кристијан да може да замине на потребното лекување во Турција. Ајде да го затвориме овој донациски број. За 8-ми март беше споделен апелот и недостигаа уште 3000 евра сега недостигаат уште 800 евра! Уште малку до целта! Ајде пријатели знаеме дека можеме!