вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 72
home Вести

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: Самохрана мајка од Охрид бара помош за лекување на својата болна ќерка

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: Самохрана мајка од Охрид бара помош за лекување на својата болна ќерка

На Фејсбук страницата Православно секојдневние се појави апел за помош за лекување на болно девојче на кое и е потребно финансиска помош.

„АПЕЛ ЗА ПОМОШ 🙏

Здраво, јас сум Марија од Охрид самохрана мајка со три деца и сите живееме под кирија.

Ќерка ми Димитрија е многу болна и поради тоа потребна ми е финансиска помош за да можам да и го овозможам лекувањето.

Контакт: 076/605-116

200003119011421 Стопанска Банка“, стои во апелот споделен на социјалните мрежи.

Коронавирус