вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 101
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Да бидеме хумани: Кире Главинчевски има само една желба- да прооди

Да бидеме хумани: Кире Главинчевски има само една желба- да прооди

Kире Главинчевски е неподвижен, по преживеаната повреда- пад од карпа. Единствена надеж за подобрување на неговата состојба е третман со матични клетки во Панама, а самата интервенција чини 37.000 долари. Да подадеме рака!

„Драги пријатели, роднини, другари, познаници, и сите останати кои овие два месеци ме поддржувате,помагате и се ангажирате заедно со мене во мојата акција за собирање на финансиски средства за моето лекување со матични клетки во Панама (https://www.cellmedicine.com ) сакам да ве известам дека до сега се собрани околу 20.000$ од потребните 37.200$.

Броевите за донации: 143-471 ОНЕ ВИП и 070-143-108 ТЕЛЕКОМ завршуваат на 28.09.2018 па затоа би ве замолил од срце кој колку може да донира за да ги дособерам потребните средства. Исто сакам да се заблагодарам на сите кои досега дониравте и ме подржавте во ова моја борба лично од мене и моето семејство ДА СТЕ ЗДРАВИ И ЖИВИ СИТЕ. Се надевам дека за брзо време ќе ги дособерам потребните средства и дека во следниот мој пост ќе го имам добиено и закажано и датумот за мојот третман во Панама. Уште еднаш голема Благодарност до сите.
Со почит
Кире Главинчевски“.

Ziro-smetka:
210-7000006469-32 NLB Banka
Devizna smetka:
Kire Glavincevski Ul.Car Samoil Br.140/2-6 Bitola
IBAN Code:MK07210501609611550
Bank Name:NLB BANKA AD SKOPJE
Bank Address:Majka Tereza br.1
Country:MAKEDONIJA
SWIFT:TUTNMK22