среда, 22. март 2023. Вести денес: 57
home Вести

Д-р Андоновска: Апсете ги одма и кривична пријава за пратеничката од СДСМ која го загрозува здравјето

Д-р Андоновска: Апсете ги одма и кривична пријава за пратеничката од СДСМ која го загрозува здравјето

Доктор Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека пратеничката која денес позитивна на коронавирус дојде во собрание само за да го спаси „мнозинството“ на СДСМ треба да се уапси веднаш и повикува МВР да реагира.

-Апсете ги одма!

МВР да реагира!

Ова е за кривична пријава!

Не смее да излезе од изолација и да го загрозува животот и здравјето на цело собрание и нивните семејства!

Во име на вистината

Девојкава не оди да гласа за 36та седница и петиот пакет мерки, за тој ќе гласаат и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, таа оди да гласа за 32та седница и за покривање на криминалите на власта!

Ова не смее да се дозволи!

Ние ќе закопуваме млади, а тие ќе покажуваат моќ и самоволие!

Дали ова значи дека сите што се позитивни можат да облечат скафандер и да шетаат по улици!?

Одговорност ќе има!!!, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Апсете ги одма!
МВР да реагира!
Ова е за кривична пријава!
Не смее да излезе од изолација и да го загрозува животот и…

Posted by Andonovska Marija on Недела, 18 април 2021

loading...

Најнови вести