сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 54
home Вести

Цуклев: Крахираат ветувањата на владата

Цуклев: Крахираат ветувањата на владата

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратениот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Драган Цуклев кој кажа дека популизмот од оваа власт е очигледен со тоа што сегашната министерка за финансии Нина Ангеловска изјави дека прогресивниот данок на личен доход ќе се стави во мирување од 36 месеци, односно до 1 јануари 2023.

Цуклев истакна дека владата потфрли во делот на спроведување на реформи и ветувањата дека ќе има пари за граѓаните и дека сите политики кои моментално ги носи владејачката гарнитура се само гол популизам кој што СДСМ континуирано го практикува пред избори