четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 98
home Вести

Цуцуловски: Организатор на 27.април е тој што највеќе доби од настаните, никако тие што се осудени не смеат да одговараат за тероризам

Цуцуловски: Организатор на 27.април е тој што највеќе доби од настаните, никако тие што се осудени не смеат да одговараат за тероризам

Универзитетскиот професор Љубомир Цуцуловски, во „Само Интервју“ на Канал 5 телевизија истакна дека тој што најмногу добил од 27-ми април, тој е и организатор.

За луѓето кои на 27-ми април влегоа во Собрание, вели дека не требало да ги судат за тероризам.

Најнови вести

Коронавирус