четврток, 5. август 2021. Вести денес: 0
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

Црвенковски, за кого Заев велеше дека го избркал, не им даде поддршка на СДСМ на овие избори

Црвенковски, за кого Заев велеше дека го избркал, не им даде поддршка на СДСМ на овие избори

Зоран Заев и СДСМ на овие избори ја немаат поддршката од поранешниот претседател на партијата, Бранко Црвенковски.

Во минатото, Црвенковски јавно се огласуваше искажувајќи го својот став на поддршка кон партијата и нејзиното раководство, но на овие избори истата изостанува.

За потсетување, пред неколку дена во јавноста се појави аудио снимка на која се слуша гласот на Заев кој вели дека тој лично ја финансира партијата и дека Црвенковски нема никакво влијание во партијата, на што соговорникот одговара дека го потценил.

Коронавирус