четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 200
home Вести

Црвен крст: По 30.000 денари помош за семејствата на загинатите во пожарот

Црвен крст: По 30.000 денари помош за семејствата на загинатите во пожарот

Црвениот крст уште еднаш длабоко сочувствува со семејствата на загинатите и повредените граѓани во трагичниот пожар во Ковид центарот во Тетово кој се случи во вечерните часови на 08 Септември 2021 година.

Во овие тешки моменти на загуба на најблиските, во знак на солидарност и хуман гест, на семејствата на загинатите граѓани Црвениот крст ќе им додели еднократна парична помош во висина од 30.000,00 ден по семејство, информираат од Црвен крст.

Коронавирус