петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 62
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски во Штип

home Вести

ЦРНИОТ РЕКОРД СРУШЕН: Во Македонија денеска најмногу новозаразени лица од почетокот на пандемијата, власта молчи!

ЦРНИОТ РЕКОРД СРУШЕН: Во Македонија денеска најмногу новозаразени лица од почетокот на пандемијата, власта молчи!

Денеска 364 ново заболени лица, ова денеска како информација го потврди министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференција.

-Во сите инфективни болници во државата се хоспитализирани 414 лица, сомнителни и позитивни на вирусот и ова е најголем број на хоспитализирани од јули, рече Филипче.

Целиот извештај од Министерството за здравство се очекува наскоро…

Коронавирус