сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 56
home Вести

ЦРНА СТАТИСТИКА: Македонија со најголем број починати лица од коронавирус

ЦРНА СТАТИСТИКА: Македонија со најголем број починати лица од коронавирус

Црна е статистиката која беше објавена за бројот на починати лица од коронавирус за периодот од 17-ти до 30-ти август.

На листата од „Covid Data Check“, сметано на 100.000 жители, Македонија има најголема смртност од коронавирус.

Ние се наоѓаме на неславното прво место со 16,4 починати лица на 100.000 жители.

Следуваат Црна Гора, Русија, Бугарија, Грција…

 

Најнови вести